Od dziecka kochałem opowieści. Począwszy od baśni opowiadanych mi przez babcię i bajek czytanych na dobranoc przez moją mamę, poprzez opasłe tomy powieści Hemingwaya czy Tolkiena.

Jeszcze bardziej od poznawania bohaterów i światów wykreowanych przez czyjąś wyobraźnię, kochałem sam opisywać postacie i światy, które wymyślałem. Proste opowiadania tworzone na lekcje języka polskiego, naiwne wierszyki dla szkolnych miłości, wspomnienia, dzienniki, ale wreszcie powieści i zbiory opowiadań, które stanowiły spójne całości.

Ba! Udało mi się nawet zadebiutować na papierze – moje krótkie opowiadanie otwierało jedną z Antologii wydanej na cześć polskiego horroru.

Chciałem jednak pisać więcej, lepiej, oryginalniej. Chciałem tworzyć powieści, na które nikt prócz mnie nie będzie miał wpływu. Które często nie będą  mieściły się w oficjalnej linii największych polskich wydawnictw.

I tak postanowiłem otworzyć portal, w którym to jedyną granicą jest wyobraźnia twórcy.

BookSzop to w największym skrócie indie wydawnictwo. Wydawnictwo, które będzie promować magię opowiadania. Miejsce spotkania twórców, których opowieści warte są upublicznienia i dla których pisanie to największa pasja.

BookSzop – magia indiebooków !

Marcin Stanisławski – założyciel portalu bookszop.com